Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content
Dnes má svátek: Karolína Zítra: Jindřich Pozítří: Luboš

Myslivecký spolek Bílov

 

Myslivecký spolek Bílov *** www.msbilov.cz

     Náš myslivecký spolek hospodaří v regionu Bílovecka a Poodří v honitbě pronajaté od honebního společenstva Bílov na 1 560 ha. Honitba se rozkládá na katastru obcí Bílov, Butovice a Bílovec. Většinu honitby tvoří pole protkány vodotečemi s remízky, na jejichž údržbě se aktivně podílíme. Souvislý lesní porost se nachází pouze v lokalitě Hubleska, Horní les a Velká strana. Nedílnou součástí honitby jsou vodní plochy v lokalitě Buš, Kyfer a soustava rybníčků pod Bílovem, obhospodařované společně s kolegy rybáři.

       Charakter krajiny vytváří vhodné podmínky především pro chov zvěře srnčí, které stavy v honitbě dosahují stabilně kolem 120 ks, což nám umožňuje odlov ¼ tohoto počtu pro udržení zdravé populace. Bohužel po zprovoznění nového přivaděče z Bílova k D1 tvoří část odlovu, i přes instalaci pachového ohradníku, nehody s motorovými vozidly. Rozšiřující se dopravní infrastruktura vytváří výrazné bariéry pro migraci zvěře a tím izolaci populací. Naštěstí množství průchodů pod D1 se naučila zvěř využívat.

     Chov drobné zvěře je zaměřen na zvěř bažantí s populací okolo 200 ks a odlovem 20 ks bažantích kohoutů ročně. Zvěř zaječí je dlouhodobě v útlumu, proto jsme se rozhodli investovat do nákupu a vysazení 40 ks zaječí zvěře v lokalitě Buš a Dolní les. Očekáváme zvýšení početních stavů a zdraví celé populace. Naše sdružení se připojilo k iniciativě vytvoření Oblasti chovu koroptví, kdy naši populaci tvoří tři hejnka po cca 6-10 kusech.

     K hlavním aktivitám na podporu chovu drobné zvěře je výstavba krmných zařízení, přikrmování a tlumení predátorů.

     Tvorba krajiny, ochrana zvěře a péče o ni, především v podzimním a zimním období, patří k našim prvořadým společenským povinnostem. Naše práce je vidět nejen v honitbě, ale i na naší chatě, na kterou jsme právem hrdi. Její vzhled je chloubou obce Bílov a inter iér poskytuje příjemné prostředí pro společenské posezení jak nám myslivcům, tak všem, kterým je k pronájmu za rozumnou cenu k pořádání rodinných oslav. Na její údržbě a zvelebení se pravidelně podílí všichni členové silami přiměřenými svému věku.

       Již tradiční a pověstnou je naše Hubertská zábava jejíž přípravy probíhají po celý rok. Odlov zvěřiny do tomboly a na výborné zvěřinové pochoutky je plně v naší režii stejně jako celá organizace a nezbytná příprava sálu. Náš spolek je díky této akci finančně zcela nezávislý a dovolte mi poděkovat všem, kteří se této akce zúčastnili a přispěli tak na dobrou věc, jako je nákup krmiva a údržba honitby.

       Nevelká hrstka nadšenců v zeleném v převážně důchodovém věku se ze všech sil snaží udržet slávu České myslivosti a jejího kulturního dědictví pro další generace.

Děkujeme za podporu, sledovat naši činnost můžete také na našich webových stránkách : www.msbilov.cz

 Vaši myslivci Bílov

chata
chata
chata ms
chata ms
interier chaty
interier chaty
myslivci
myslivci
vyr
vyr
zajic
zajic
zajici
zajici
fotopast 1
fotopast 1
fotopast 2
fotopast 2
fotopast 3
fotopast 3
fotopast
fotopast
trofej bronz
trofej bronz
toulavy pes
toulavy pes
toulavy pes detail
toulavy pes detail

  • Zobrazeno: 20062 x
  • Aktualizováno: 17. říjen 2022